Get a Quote for BZX85C36GP
E_Mail:*
BZX85C36GP Datasheet
BZX85C36GP PDF
BZX85C36GP Datasheet PDF
BZX85C36GP Circuit Diagram
BZX85C36GP Circuit Diagram
Electronic Parts Similar to BZX85C36GP:
  • BZX85C36GP 36 V, 8 mA, 1.3 W glass passivated zener diode