Get a Quote for BZX85C100
E_Mail:*
BZX85C100 Datasheet
BZX85C100 PDF
BZX85C100 Datasheet PDF
BZX85C100 Circuit Diagram
BZX85C100 Circuit Diagram
Electronic Parts Similar to BZX85C100:
  • BZX85C100 SILICON PLANAR POWER ZENER DIODES
  • BZX85C Voltage Range Volts 1.3Watts Power Dissipation
  • BZX85C10 Silicon Epitaxial Planar Z-Diodes
  • BZX85C100G ZENER DIODES
  • BZX85C100PT SILICON PLANAR POWER ZENER DIODES VOLTAGE RANGE 2.7V TO 200V
  • BZX85C100RL Zener diode, 500 mW, zener voltage 100V