Get a Quote for STP60N05
E_Mail:*
STP60N05 Datasheet
STP60N05 PDF
STP60N05 Datasheet PDF
STP60N05 Circuit Diagram
STP60N05 Circuit Diagram
Electronic Parts Similar to STP60N05:
  • STP60N05 TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 50V V(BR)DSS | 60A I(D) | TO-220
  • STP60N05-14 CHANNEL ENHANCEMENT MODE POWER TRANSISTOR
  • STP60N05-16 TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 50V V(BR)DSS | 60A I(D) | TO-220
  • STP60N05FI TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 50V V(BR)DSS | 32A I(D) | TO-220VAR