Get a Quote for STP55NF06
E_Mail:*
STP55NF06 Datasheet
STP55NF06 PDF
STP55NF06 Datasheet PDF
STP55NF06 Circuit Diagram
STP55NF06 Circuit Diagram
Electronic Parts Similar to STP55NF06:
  • STP55NF06 N-CHANNEL 0.015 TO-220/TO-220FP/I PAK/DPAK STripFET POWER MOSFET
  • STP55N05L TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 50V V(BR)DSS | 55A I(D) | TO-220
  • STP55N05LFI TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 50V V(BR)DSS | 30A I(D) | TO-220VAR
  • STP55N06L N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE THRESHOLD POWER TRANSISTOR
  • STP55N06LFI N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE THRESHOLD POWER TRANSISTOR
  • STP55NE06 CHANNEL ENHANCEMENT MODE SINGLE FEATURE SIZE POWER MOSFET
  • STP55NE06FP CHANNEL ENHANCEMENT MODE SINGLE FEATURE SIZE POWER MOSFET
  • STP55NE06L CHANNEL ENHANCEMENT MODE SINGLE FEATURE SIZE POWER MOSFET
  • STP55NE06LFP CHANNEL ENHANCEMENT MODE SINGLE FEATURE SIZE POWER MOSFET
  • STP55NF03L N-CHANNEL 0.01 TO-220/D2PAK/I2PAK STripFET POWER MOSFET
  • STP55NF06FP N-CHANNEL 0.015 TO-220/TO-220FP/I PAK/DPAK STripFET POWER MOSFET
  • STP55NF06L N-CHANNEL 0.014ohm TO-220/FP/D2PAK/I2PAK STripFETII POWER MOSFET
  • STP55NF06L06 N-channel 0.014? TO-220/D2PAK/I2PAK STripFET? Power MOSFET
  • STP55NF06LFP N-CHANNEL 0.014ohm TO-220/FP/D2PAK/I2PAK STripFETII POWER MOSFET
  • STP55NF06L_06 N-channel 60V - 0.014 - 55A TO-220/D2PAK/I2PAK STripFET II Power MOSFET