Get a Quote for STP55N05L
E_Mail:*
STP55N05L Datasheet
STP55N05L PDF
STP55N05L Datasheet PDF
STP55N05L Circuit Diagram
STP55N05L Circuit Diagram
Electronic Parts Similar to STP55N05L:
  • STP55N05L TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 50V V(BR)DSS | 55A I(D) | TO-220
  • STP55N05LFI TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 50V V(BR)DSS | 30A I(D) | TO-220VAR