Get a Quote for STP40NF1007
E_Mail:*
STP40NF1007 Datasheet
STP40NF1007 PDF
STP40NF1007 Datasheet PDF
STP40NF1007 Circuit Diagram
STP40NF1007 Circuit Diagram
Electronic Parts Similar to STP40NF1007:
  • STP40NF1007 N-channel 100V 0.025?· TO-220 gate charge STripFET?‘? Power MOSFET
  • STP40NF03L CHANNEL 0.020 TO-220 STripFET POWER MOSFET
  • STP40NF03L07 N-channel 0.018? TO-220 STripFET? Power MOSFET
  • STP40NF03L_07 N-channel 30V - 0.018 - 40A - TO-220 STripFET Power MOSFET
  • STP40NF10 N-CHANNEL 100V 0.024ohm TO-220/D2PAK/I2PAK GATE CHARGE STripFET POWER MOSFET