Get a Quote for STP40NF20
E_Mail:*
STP40NF20 Datasheet
STP40NF20 PDF
STP40NF20 Datasheet PDF
STP40NF20 Circuit Diagram
STP40NF20 Circuit Diagram
Electronic Parts Similar to STP40NF20:
  • STP40NF20 N-channel 200V 0.038? -40A- D2PAK/TO-220/TO-220FP/TO-247 gate charge STripFET? Power MOSFET
  • STP40N03L-20 CHANNEL ENHANCEMENT MODE ULTRA HIGH DENSITY POWER TRANSISTOR
  • STP40N05 TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 50V V(BR)DSS | 40A I(D) | TO-220
  • STP40N05FI TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 50V V(BR)DSS | 23A I(D) | TO-220VAR
  • STP40N06 TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 60V V(BR)DSS | 40A I(D) | TO-220
  • STP40N06FI TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 60V V(BR)DSS | 23A I(D) | TO-220VAR
  • STP40N06L TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 60V V(BR)DSS | 40A I(D) | TO-220AB
  • STP40N06LFI TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 60V V(BR)DSS | 22A I(D) | TO-220VAR
  • STP40N10 TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 100V V(BR)DSS | 40A I(D) | TO-220
  • STP40N10FI TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 100V V(BR)DSS | 22A I(D) | TO-220VAR
  • STP40N20 N-CHANNEL 200V 0.038 TO-220/TO-247/D2PAK GATE CHARGE STRIPFET MOSFET
  • STP40NE03L-20 CHANNEL ENHANCEMENT MODE SINGLE FEATURE SIZE POWER MOSFET
  • STP40NF03L CHANNEL 0.020 TO-220 STripFET POWER MOSFET
  • STP40NF03L07 N-channel 0.018? TO-220 STripFET? Power MOSFET
  • STP40NF03L_07 N-channel 30V - 0.018 - 40A - TO-220 STripFET Power MOSFET