Get a Quote for STD40NF02L
E_Mail:*
STD40NF02L Datasheet
STD40NF02L PDF
STD40NF02L Datasheet PDF
STD40NF02L Circuit Diagram
STD40NF02L Circuit Diagram
Electronic Parts Similar to STD40NF02L:
  • STD40NF02L N-CHANNEL 0.01 DPAK GATE CHARGE STripFET POWER MOSFET
  • STD40NF03L N-CHANNEL 0.012 DPAK GATE CHARGE STripFET POWER MOSFET
  • STD40NF03L07 N-channel 0.0090ohm DPAK gate charge STripFET Power MOSFET
  • STD40NF03LT4 N-channel 0.0090ohm DPAK gate charge STripFET Power MOSFET
  • STD40NF03L_07 N-channel 30V - 0.0090ohm - 40A - DPAK Low gate charge STripFET TM II Power MOSFET