Get a Quote for STB85NF55
E_Mail:*
STB85NF55 Datasheet
STB85NF55 PDF
STB85NF55 Datasheet PDF
STB85NF55 Circuit Diagram
STB85NF55 Circuit Diagram
Electronic Parts Similar to STB85NF55:
  • STB85NF55 N-CHANNEL 0.0062 D2PAK/TO-220 STripFET POWER MOSFET
  • STB85NF3LL N-CHANNEL 0.006ohm D2PAK GATE CHARGE STripFETII POWER MOSFET
  • STB85NF3LL-1 N-CHANNEL 0.006ohm TO-220/I2PAK GATE CHARGE STripFET POWER MOSFET
  • STB85NF3LL06 N-channel 0.006ohm D2PAK gate charge STripFET Power MOSFET
  • STB85NF3LLT4 N-channel 0.006ohm D2PAK gate charge STripFET Power MOSFET
  • STB85NF3LL_06 N-channel 30V - 0.006ohm - 85A - D2PAK Low gate charge STripFET TM II Power MOSFET
  • STB85NF55L N-CHANNEL 0.0060 D2PAK/TO-220 STripFET POWER MOSFET
  • STB85NF55LT4 TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 55V V(BR)DSS | 80A I(D) | TO-263AB
  • STB85NF55T4 TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 55V V(BR)DSS | 80A I(D) | TO-263AB