Get a Quote for STB160NF3LL06
E_Mail:*
STB160NF3LL06 Datasheet
STB160NF3LL06 PDF
STB160NF3LL06 Datasheet PDF
STB160NF3LL06 Circuit Diagram
STB160NF3LL06 Circuit Diagram
Electronic Parts Similar to STB160NF3LL06:
  • STB160NF3LL06 N-channel 0.0028ohm 160A D2PAK STripFET Power MOSFET
  • STB160NF3LL N-CHANNEL 0.0026 160A D2PAK STRIPFET POWER MOSFET
  • STB160NF3LL_06 N-channel 30V - 0.0028ohm - 160A - D2PAK STripFET TM III Power MOSFET