Get a Quote for RFD16N05LSM
E_Mail:*
RFD16N05LSM Datasheet
RFD16N05LSM PDF
RFD16N05LSM Datasheet PDF
RFD16N05LSM Circuit Diagram
RFD16N05LSM Circuit Diagram
Electronic Parts Similar to RFD16N05LSM:
  • RFD16N05LSM 0.047 Logic Level, N-Channel Power MOSFETs
  • RFD16N02 0.022 N-Channel, Logic Level, Power MOSFET
  • RFD16N02L 0.022 N-Channel, Logic Level, Power MOSFET
  • RFD16N02LSM 0.022 N-Channel, Logic Level, Power MOSFET
  • RFD16N03LSM9A TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 30V V(BR)DSS | 16A I(D) | TO-252AA
  • RFD16N05LSM9A TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 50V V(BR)DSS | 16A I(D) | TO-252AA
  • RFD16N05SM 0.047 N-Channel Power MOSFETs
  • RFD16N05_03 16A, 50V, 0.047 Ohm, N-Channel Power MOSFETs