Get a Quote for RFD16N02
E_Mail:*
RFD16N02 Datasheet
RFD16N02 PDF
RFD16N02 Datasheet PDF
RFD16N02 Circuit Diagram
RFD16N02 Circuit Diagram
Electronic Parts Similar to RFD16N02:
  • RFD16N02 0.022 N-Channel, Logic Level, Power MOSFET
  • RFD16N02L 0.022 N-Channel, Logic Level, Power MOSFET
  • RFD16N02LSM 0.022 N-Channel, Logic Level, Power MOSFET
  • RFD16N03 0.025 Logic Level, N-Channel Power MOSFETs
  • RFD16N03L Avalanche Rated N-Channel Logic Level Enhancement-Mode Power MOSFETs
  • RFD16N03LSM 0.025 Logic Level, N-Channel Power MOSFETs
  • RFD16N03LSM9A TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 30V V(BR)DSS | 16A I(D) | TO-252AA
  • RFD16N05 0.047 N-Channel Power MOSFETs
  • RFD16N0503 0.047 N-Channel Power MOSFETs
  • RFD16N05L 0.047 Logic Level, N-Channel Power MOSFETs
  • RFD16N05LSM 0.047 Logic Level, N-Channel Power MOSFETs
  • RFD16N05LSM9A TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 50V V(BR)DSS | 16A I(D) | TO-252AA
  • RFD16N05SM 0.047 N-Channel Power MOSFETs
  • RFD16N05_03 16A, 50V, 0.047 Ohm, N-Channel Power MOSFETs