Get a Quote for MAX20-100.0C
E_Mail:*
MAX20-100.0C Datasheet
MAX20-100.0C PDF
MAX20-100.0C Datasheet PDF
MAX20-100.0C Circuit Diagram
MAX20-100.0C Circuit Diagram
Electronic Parts Similar to MAX20-100.0C:
  • MAX20-100.0C 100.00V; 5.0A ;20000W peak pulse power; high current transient voltage suppressor (TVS) diode. For bipolar applications
  • MAX20-10.0C HIGH CURRENT TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE
  • MAX20-10.0CA HIGH CURRENT TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE
  • MAX20-100.0CA 100.00V; 5.0A ;20000W peak pulse power; high current transient voltage suppressor (TVS) diode. For bipolar applications