Get a Quote for STV160NF02L
E_Mail:*
STV160NF02L Datasheet
STV160NF02L PDF
STV160NF02L Datasheet PDF
STV160NF02L Circuit Diagram
STV160NF02L Circuit Diagram
Electronic Parts Similar to STV160NF02L:
  • STV160NF02L CHANNEL 0.0016ohm 160A PowerSO-10 STripFET MOSFET
  • STV160NF02L04 CHANNEL 0.0016ohm 160A PowerSO-10 STripFET MOSFET
  • STV160NF02LA N-CHANNEL 0.0018W 160A PowerSO-10 STripFET POWER MOSFET
  • STV160NF02L_04 N - CHANNEL 20V - 0.0016ohm - 160A - PowerSO-10 STripFET MOSFET