Get a Quote for STP60NF06FP
E_Mail:*
STP60NF06FP Datasheet
STP60NF06FP PDF
STP60NF06FP Datasheet PDF
STP60NF06FP Circuit Diagram
STP60NF06FP Circuit Diagram
Electronic Parts Similar to STP60NF06FP:
  • STP60NF06FP N-CHANNEL 0.014OHM TO-220/TO-220FP STRIPFET?’? POWER MOSFET
  • STP60NF03L N-CHANNEL 0.008 TO-220 STripFET POWER MOSFET
  • STP60NF03L06 N-channel 0.008? TO-220 STripFET? Power MOSFET
  • STP60NF03L_06 N-channel 30V - 0.008 - 60A TO-220 STripFET Power MOSFET