Get a Quote for STE50N40
E_Mail:*
STE50N40 Datasheet
STE50N40 PDF
STE50N40 Datasheet PDF
STE50N40 Circuit Diagram
STE50N40 Circuit Diagram
Electronic Parts Similar to STE50N40:
  • STE50N40 TRANSISTOR | MOSFET POWER MODULE | INDEPENDENT | 400V V(BR)DSS | 50A I(D)
  • STE50DE100 HYBRID EMITTER SWITCHED BIPOLAR TRANSISTOR ESBT 1000 0.026 POWER MODULE
  • STE50DE10007 Hybrid emitter switched bipolar transistor ESBT 1000V 0.026
  • STE50DE100_07 Hybrid emitter switched bipolar transistor ESBT 1000V - 50A - 0.026 ohm