Get a Quote for STB60NF06L
E_Mail:*
STB60NF06L Datasheet
STB60NF06L PDF
STB60NF06L Datasheet PDF
STB60NF06L Circuit Diagram
STB60NF06L Circuit Diagram
Electronic Parts Similar to STB60NF06L:
  • STB60NF06L N-CHANNEL 0.012 TO-220/TO-220FP/D2PAK STripFET POWER MOSFET
  • STB60NF03L N-CHANNEL 0.008 D2PAK STripFET POWER MOSFET
  • STB60NF06 N-CHANNEL 0.014ohm D2PAK STripFET POWER MOSFET
  • STB60NF06L06 N-channel 0.012? TO-220/D2PAK/TO-220FP STripFET? Power MOSFET
  • STB60NF06LT4 TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 60V V(BR)DSS | 60A I(D) | TO-263AB
  • STB60NF06L_06 N-channel 60V - 0.012 - 60A - TO-220/D2PAK/TO-220FP STripFET II Power MOSFET