Get a Quote for STB40NF10
E_Mail:*
STB40NF10 Datasheet
STB40NF10 PDF
STB40NF10 Datasheet PDF
STB40NF10 Circuit Diagram
STB40NF10 Circuit Diagram
Electronic Parts Similar to STB40NF10:
  • STB40NF10 N-CHANNEL 100V 0.024 TO-220/D2PAK/I2PAK GATE CHARGE STRIPFET POWER MOSFET
  • STB40N20 N-CHANNEL 200V 0.038 TO-220/TO-247/D2PAK GATE CHARGE STripFET MOSFET
  • STB40NE03L-20 CHANNEL ENHANCEMENT MODE SINGLE FEATURE SIZE POWER MOSFET
  • STB40NE03L-20T4 TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 30V V(BR)DSS | 40A I(D) | TO-263AB
  • STB40NE03L20 TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 30V V(BR)DSS | 40A I(D) | TO-263AB
  • STB40NF03L
  • STB40NF03LT4 TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 30V V(BR)DSS | 40A I(D) | TO-263AB
  • STB40NF10-1 N-CHANNEL 100V 0.024 TO-220/D2PAK/I2PAK GATE CHARGE STRIPFET POWER MOSFET
  • STB40NF1007 N-channel 100V 0.025? D2PAK gate charge STripFET? Power MOSFET
  • STB40NF10L N-CHANNEL 100V 0.028 D2PAK GATE CHARGE STRIPFET POWER MOSFET
  • STB40NF10LT4 TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 100V V(BR)DSS | 40A I(D) | TO-263AB
  • STB40NF10T4 N-channel 100V 0.025? D2PAK gate charge STripFET? Power MOSFET
  • STB40NF10_07 N-channel 100V - 0.025 - 50A - D2PAK Low gate charge STripFET II Power MOSFET