Get a Quote for 2SJ36007
E_Mail:*
2SJ36007 Datasheet
2SJ36007 PDF
2SJ36007 Datasheet PDF
2SJ36007 Circuit Diagram
2SJ36007 Circuit Diagram
Electronic Parts Similar to 2SJ36007:
  • 2SJ36007 Chopper Regulator, DC−DC Converter Motor Drive Applications
  • 2SJ360_07 Chopper Regulator, DC−DC Converter and Motor Drive Applications
  • 2SJ361 Silicon P-Channel
  • 2SJ362 Very High-Speed Switching Applications
  • 2SJ363 Silicon P-Channel
  • 2SJ364 Silicon P-Channel Junction
  • 2SJ365 SERIES POWER MOSFET
  • 2SJ366 TRANSISTOR | MOSFET | P-CHANNEL | 60V V(BR)DSS | 5A I(D) | TO-252VAR
  • 2SJ367 TRANSISTOR | MOSFET | P-CHANNEL | 60V V(BR)DSS | 5A I(D) | TO-220VAR
  • 2SJ368 SERIES POWER MOSFET
  • 2SJ369 TRANSISTOR | MOSFET | P-CHANNEL | 60V V(BR)DSS | 10A I(D) | TO-252VAR